Blog Prawnik Lekarza powstał dla Ciebie – Lekarza żeby pomóc Ci robić to, co najbardziej lubisz i na czym się znasz, czyli po prostu leczyć.

Często bywa tak, że wobec ogromnej ilości pracy, obowiązków wartościujesz: przyjąć kolejnego pacjenta, czy może jednak wypełnić dokumentację medyczną. Wprowadzić chorego w systemie informatycznym na blok, czy iść już na blok, bo czas nagli…

Intuicyjnie wybierasz to, czego Cię nauczono na studiach czyli leczysz.

Niestety rzeczywistość jest inna, jako lekarz nie możesz „ już tylko leczyć” , musisz również znać prawo medyczne i je stosować.

Ten blog ułatwi Ci poruszanie się  w tych obszarach prawa, które są od Ciebie wymagane, jako lekarza.

Dowiesz się  również, jak ważne jest posiadanie dobrego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, czy warto współpracować z ubezpieczycielem po wpłynięciu roszczeń.

Będziesz wiedział dlaczego nie zawsze odpowiesz cywilnie pomimo Twojej winy 😉

Podpowiemy Ci również, jak się zachować po wpłynięciu roszczeń.

Pokażemy Ci na autentycznych przykładach, w jakich sytuacjach pacjenci składają roszczenia i jakie były rozstrzygnięcia ubezpieczycieli czy też sądów.

Zastanawiasz się dlaczego to robimy??

Bo darzymy Cię wielkim szacunkiem. Zawód lekarza, który wykonujesz jest bardzo trudnym i odpowiedzialnym zawodem i niesie za sobą misję, co nam bardzo imponuje.

Ponadto, z racji naszego wieloletniego doświadczenia związanego ze sprawami z zakresu błędów medycznych wiemy, że jeśli już naprawdę do nich dochodzi, to w głównej mierze jest to spowodowane warunkami, w jakich przyszło Ci wykonywać świadczenie zdrowotne.

Uważamy za wielce krzywdzące twierdzenia, że to pacjenci na Sali sądowej są w gorszej sytuacji w walce z Wami.

Poza tym, lubimy współpracować z lekarzami. Jako ludzie jesteście konkretni, słowni i nie naginacie rzeczywistości, co z naszej perspektywy jako pełnomocników jest niezwykle istotne.

Chociaż na początku napisałyśmy, że ten blog jest dla lekarzy, wierzymy, iż inni przedstawiciele środowiska medycznego również znajdą tu coś dla siebie.