Prawnik Lekarza – r.pr. Aleksandra Powierża i adw. Karolina Podsiadły-Gęsikowska.

Dwie prawniczki, które po latach pracy na tzw. etacie, zaprzyjaźniły się i postanowiły odetchnąć od przełożonych i pracować po swojemu.

Tak, ponad 9 lat temu powstała nasza wspólna działalność, która teraz jest całkiem dobrze funkcjonującą Kancelarią.

Przez nasze ręce przeszło mnóstwo różnego rodzaju spraw. Zajmowałyśmy się wypadkami przy pracy, odpowiedzialnością zawodową architektów, kierowników budowy, członków zarządu, prawem budowlanym, żywnościowym, ubezpieczeniowym, administracyjnym, leśnym, czy choćby prawem w placówkach oświaty.

Nasze serca skradło jednak prawo medyczne. I to do tego stopnia, że teraz tworzymy kancelarią butikową, która ściśle specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie.

Prawnik lekarza to dwie, jak mówią o nas „mecenaski”, które oddały się całkowicie pracy tylko na rzecz lekarzy. Dzięki temu obracamy się wyłącznie w Twoim środowisku, rozumiemy Twoje potrzeby, wiemy jakie możesz mieć kłopoty i jak im zapobiegać lub zmniejszać odczuwane dolegliwości.

Nie reprezentujemy innych środowisk, co pozwala skoncentrować nam się tylko na Tobie- czyli Lekarzu.

W marcu 2018 r. założyłyśmy funpage na facebook’u „PrawnikLekarza”  https://www.facebook.com/PrawnikLekarza/ gdzie kilka razy w tygodniu przekazujemy wiedzę z zakresu odpowiedzialności podmiotów medycznych. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Lekarze bardzo aktywnie uczestniczą w dyskusjach, które się wywiązują pod postami, dosłownie chłoną wiedzę, którą przekazujemy im w naszych postach.

Serce rośnie, gdy otrzymujemy komentarze, że wiedza, którą przekazujemy jest przystępna i nie zanudzamy. Bo chyba każdy przyzna, że prawo nie jest dziedziną, która w lot porywa 😉

Regularnie prowadzimy szkolenia i wykłady mające na celu zwiększenie wiedzy prawnej. Najbardziej lubimy szkolić małe grupy, wówczas w kameralnej atmosferze możemy dotrzeć do każdego z uczestników, tak aby wyszedł ze szkolenia z poczuciem spokoju i pewności, że warto było poświęć kilka godzin na dokształcenie się. Zależy nam żeby uczestnicy naszych szkoleń jak najlepiej zrozumieli meandry prawa, dlatego wszystkie nasze wystąpienia popieramy prawdziwymi stanami faktycznymi.

Prywatnie jesteśmy przede wszystkim żonami i mamami. Mamy duży powód do dumy, bo potrafimy pogodzić wymagającą pracę jakim jest zawód adwokata i radcy prawnego z naszym życiem rodzinnym.

Posiadamy też swoje pasje, choć te akurat aktualnie czasem odkładamy na rzecz pracy czy też rodziny 😉