Temat, który wraca do nas niemal w każdym tygodniu jak bumerang.
Przychodzicie do nas, opowiadacie swoje historie, dzielicie się doświadczeniami.
Nie raz- pomimo, iż powinnyśmy być uodpornione na te opowieści – jeży się nam włos na głowie, jakie praktyki są stosowane przez mobberów.
Nie zaskakuje tylko ilość porad odnośnie mobbingu. Nie zaskakuje, ponieważ pracownicy ochrony zdrowia są uznani za grupę zawodową, w której poziom narażenia na mobbing należy do jednego z najwyższychA Wy coraz częściej przeciwstawiacie się niedozwolonym praktykom. I słusznie…
Jakiś czas temu, zostałyśmy zaproszone do wzięcia udziału w TEDxUMED. Każda z nas miała swoje wystąpienie.
Pierwsze z nich dotyczyło właśnie zjawiska mobbingu. Zapraszamy Was dziś na krótki wykład w konwencji Tedexowej na ten temat.
Jestem specjalistką prawa cywilnego ze szczególnym uwzględnieniem prawa medycznego. W obszarze moich zainteresowań znajdują się głównie zagadnienia związane z odpowiedzialnością cywilną przedstawicieli środowiska medycznego. Od kilku lat reprezentuję lekarzy w postępowaniach cywilnych, karnych i dyscyplinarnych. Nie obawiam się podejmować spraw skomplikowanych i nietypowych. Propaguję wiedzę dotyczącą odpowiedzialności podmiotów medycznych prowadząc na FB profil „Prawnik lekarza”, szkolę i uczę jak uniknąć błędów medycznych.
Jestem ekspertem w zakresie prawa medycznego. W szczególności zajmuję się problematyką dotyczącą odszkodowań. Nadzoruję prowadzone w imieniu ubezpieczycieli postępowania dotyczące roszczeń składanych przeciw lekarzom oraz podmiotom medycznym, dokonując oceny odpowiedzialności cywilnej i polisowej. Reprezentuję lekarzy w postępowaniach cywilnych, karnych i dyscyplinarnych. Prowadzę cieszący się dużym zainteresowaniem funpage na FB „Prawnik Lekarza”, gdzie przekazuje wiedzę z zakresu odpowiedzialności podmiotów medycznych. Przygotowuję i prowadzę szkolenia dla środowiska medycznego.
Znajomość prawa to wciąż nie lada wyzwanie dla pracowników środowiska medycznego. W dobie ogromnej ilości pracy, od lekarzy wymaga się - poza niesieniem pomocy - także znajomości oraz stosowania często niejasnych przepisów prawa. Obserwując sytuację pracowników służby zdrowia - nie tylko w czasie pandemii, ale także jeszcze przed nią - stworzyłyśmy miejsce, w którym skomplikowane przepisy interpretowane są na ,,chłopski rozum". W związku z tym, nasza kancelaria prawa medycznego to miejsce, w którym rozwiejemy wszelkie możliwe wątpliwości z zakresu prawa medycznego i nie tylko. Bardzo często bowiem poruszamy kwestie, o które pytacie Nas bezpośrednio w wiadomościach prywatnych. Naszą misją jest bycie dla Was - niejednokrotnie podkreślałyśmy, że Wasza praca i oddanie niezwykle Nam imponuje.
Kancelaria prawa medycznego
Nasza kancelaria prawa medycznego powstała przede wszystkim w celu niesienia pomocy tym, którzy sami zajmują się jej świadczeniem. Niestety na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować znaczny wzrost ilości pozwów w sprawach o odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu zdarzeń medycznych oraz w związku z naruszeniem praw pacjenta.
Jako prawniczki mające długoletnie doświadczenie w tej branży, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie należą one do najłatwiejszych. W końcu każdemu pracownikowi służby zdrowia zależy przede wszystkim na zdrowiu swojego pacjenta.
Oczywiście poza przekazywaniem wiedzy, pomagamy każdemu, kto się do nas zgłosi. Zarzut o błąd medyczny? Zarzut naruszenia praw pacjenta? A może nic z tych rzeczy, bo interesuje Cię założenie podmiotu leczniczego? Nasza kancelaria prawa medycznego służy wsparciem, pomocą i profesjonalną obsługą w każdej z tych kwestii (i nie tylko).
Jakie tematy poruszamy na naszym blogu?
W związku z dynamicznymi zmianami jakie zachodzą na rynku usług medycznych, w swoich działaniach koncentrujemy się przede wszystkim na tworzeniu treści dostosowanych do sytuacji, które mają miejsce TERAZ.
W związku z pandemią koronawirusa, ostatnio pojawia się znaczna ilość artykułów związanych z właśnie tym tematem. Jednak na blogu poruszamy także tematy z zakresu dokumentacji medycznej, praw lekarza i pacjenta oraz odpowiedzialności cywilnej w zawodzie lekarza.
Oczywiście to tylko część tematów, z jakimi możesz się zapoznać na naszej stronie. Wybierając temat artykułu, szczególną uwagę zwracamy na znaczenie praktyczne. Czy będzie on przydatny dla pracowników medycznych? Czy rozwieje ich wszelkie wątpliwości? Całe szczęście nie mamy z tym problemu. Wasze regularne pytania sprawiają, że wciąż mamy ręce pełne roboty. Oczywiście nie narzekamy. Bardzo dziękujemy za Wasze zaufanie i zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią prawa medycznego.
KONTAKT
Kancelaria Adwokacko-Radcowska "Podsiadły-Gęsikowska, Powierża" Sp. p.
Dodaj komentarz